Nacházíte se zde: Úvod
26.06.2017
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

Aktuální téma

Lis15

Pocta hrdinům

Email Tisk PDF

V Den válečných veteránů se letos na pozvání Centra české historie sešli váleční veteráni, jejich příbuzní, přátelé, pamětníci a příznivci české historie v Divadle U Hasičů, aby vzdali poctu těm, kteří bojovali za naši svobodu ve světových i lokálních válkách 20. století.

 
Říj25

Jaroslav Čvančara: Anthropoid - příběh československých vlastenců

Email Tisk PDF

Kniha je věnována významnému činu výsadku Anthropoid, který ve složení Jan Kubiš a Josef Gabčík seskočil na území Protektorátu Čechy a Morava v noci na 29. 12. 1941 a v květnu 192 uskutečnil nejvýznamnější odbojový čin druhé světové války – atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

 
Říj25

Oldřich Doubek, Miroslav Jindra: Ikarové bez legend a bájí

Email Tisk PDF

Velký příběh o létání a dosud neznámé poválečné historii letectví ve světle archivu StB.

 
Říj25

Jindra Svitáková: Jitka Zelenohorská – Ujel mi vlak

Email Tisk PDF

Životní příběh populární herečky 60. let Jitky Zelenohorské, jejíž nezapomenutelné role ve filmech Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti a další patří ke zlatému fondu české kinematografie.

 
Říj25

Vlastimil Podracký: Návrat k domovu – řešení pro Evropu

Email Tisk PDF

Velmi zajímavá kniha s podtitulem Návrat k rodině, k občanské společnosti, k obci, k národu a ke státu. Autor rozbírá téma, zda je v současné společnosti důležité mít domov a proč. Je důležitější jednotlivec nebo společnost? Autor touto knihou odpovídá, proč je nejdůležitější lidský rod a jeho fyzické i kulturní zachování. 

   
Říj20

23. Czech International Air Fest 2016

Email Tisk PDF

První zářiový víkend hostil Hradec Králové mezinárodní leteckou přehlídku CIAF. Bohatý program začínal v 11. hodin dopoledne, kdy přijíždíme i my. Dlouho hledáme tiskové středisko a jsme odbaveni v okamžiku, kdy se na obloze objevují první padáky paravýsadku.

 

 
Říj07

Podzimní knižní veletrh Havlíčkův Brod

Email Tisk PDF

Centrum české historie vás srdečně zve na Podzimní knižní veletrh do Havlíčkova Brodu, který se uskuteční 14. – 15. 10. 2016. V pátek je veletrh otevřen od 10.00 do 19.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 17.00 hodin. Stánek najdete v 1. patře.
Na veletrhu jsme pro čtenáře tentokrát připravili také zajímavé akce.

 

 
Říj07

Křest knihy Na perutích RAF

Email Tisk PDF

V zasedacím sále městského úřadu v Jablunkově, nejvýchodnějším městem České republiky, se 1. září uskutečnil slavnostní křest knihy bystřického kronikáře Petra Majera Na perutích RAF pojednávající o životě československého vojenského pilota plk. in memoriam Antonína Velebnovského, který zahynul v Bitvě o Británii v roce 1941.

 

 
Říj07

Jak stará je mikrovlnka?

Email Tisk PDF

Jméno experimentálního fyzika Augustina Žáčka je spojeno s vynálezem radaru i mikrovlnné trouby - vzpomínka na českého vědce a vynálezce při příležitosti jeho letošních životních výročí  - uplynulých 130 let od narození a 55 let od úmrtí.

 

 
Více článků...
Strana 9 z 28

Naše projekty

PODPOŘTE NÁS, PROSÍM 

Podpořte prosím vydávání
Historického  kaleidoskopu

 

 

125x125

 

Akce

symb11


HLEDÁME SPOLUPRACOVNÍKY

Hledáme spolupracovníky, kteří se chtějí podílet na tvorbě jedinečného historického magazínu a dalších projektů Centra české historie. Bližší informace: ing. J. Houška, tel. 603 548 872, e-mail: jhouska/@/ceskatrikolora.cz


 


O magazínu

Kontakt na redakci:
Máte-li pro nás jakékoli tipy, chcete-li publikovat zajímavé informace z historie vašeho místa, znáte-li osudy lidí, kteří pomáhali bojovat za svobodu naší vlasti, kontaktujte šéfredaktorku: Jindra Svitáková, tel: 604 206 677, e-mail: redakce/@/historickykaleidoskop.cz

Vydavatelem tohoto on-line magazínu je Centrum české historie, o.p.s.  - www.centrumceskehistorie.cz
Historický kaleidoskop v tištěné podobě, který vycházel do jara 2016, můžete zakoupit na www.ceskatrikolora.cz 

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License.
ISSN 2464-7624