Nacházíte se zde: Úvod - Události - Komunismus a jeho epocha
23.03.2019
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

Komunismus a jeho epocha

Email Tisk PDF

DSC 0648Na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad můžete až do 23. ledna zhlédnout unikátní výstavu, která vznikla v loňském roce ke stému výročí bolševické revoluce v Rusku a popisuje stoletý vývoj komunismu od jeho vzniku po jeho současnou podobu, včetně novodobých inkarnací v některých zemích, kde je stále ještě státní ideologií číslo 1.

Na 25 panelech najdete více než 200 dobových fotografií a dokumentů s velmi zajímavými komentáři a popiskami, které vás provedou ideologií, jejíž obhájci chtěli od základu změnit nejen svět, ale i lidi, a která si našla miliony stoupenců po celém světě. Na každém panelu je zároveň prostřednictvím QR kódu možné poslechnout si či sledovat na mobilním telefonu zvukový či audio záznam některé výrazné události (většinou však pouze v němčině).

Komunismus byl jediné hnutí moderních dějin, které zabilo více svých vůdců, funkcionářů a přívrženců, než jeho nepřátelé. A tak se zároveň stal noční můrou pro některé ze svých stoupenců, i pro miliony dalších obyvatel států, v nichž se byl po několik desetiletí vládnoucí ideologií. Násilí, vraždy a především nenávist k soukromému vlastnictví a individualitě člověka, kterou zaseli přívrženci komunismu do společnosti, má dodnes v bývalých totalitních režimech velké morální a společenské důsledky.

Výstavu zpracovali v německém Stiftung für Aufarbeitung der SED Diktatur a do Česka byla přenesena (a přeložena) díky Ústavu pro studium totalitních režimů. Autorem je frankfurtský historik a publicista Dr. Gerd Koenen.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit


PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!

 

O magazínu

Kontakt na redakci:
Máte-li pro nás jakékoli tipy, chcete-li publikovat zajímavé informace z historie vašeho místa, znáte-li osudy lidí, kteří pomáhali bojovat za svobodu naší vlasti, kontaktujte šéfredaktorku: Jindra Svitáková, tel: 604 206 677, e-mail: redakce/@/historickykaleidoskop.cz

Vydavatelem tohoto on-line magazínu je Centrum české historie, o.p.s.  - www.centrumceskehistorie.cz
Historický kaleidoskop v tištěné podobě, který vycházel do jara 2016, můžete zakoupit na www.ceskatrikolora.cz 

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License.
ISSN 2464-7624