Nacházíte se zde: Úvod - Paměti
24.02.2020
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

Paměti

Útěk před minulostí

Email Tisk PDF

Nedávno mě zaujala kniha Češi ve Wehrmachtu, napsaná panem F. Emmertem. Tato kniha vypráví o účasti  Čechů, kteří řízením osudu – nejčastěji odstoupením Sudet, byli zapojeni do 2. světové války a bojovali na straně německé armády.

 

MŮJ TÁTA – »SKIPPER«

Email Tisk PDF

Dne 7. března 2007 uplyne 92 let od narození jednoho z hrdinů-veteránů 2. sv. války, pilota a lovce ponorek slavné 311. čs. bombardovací perutě RAF – genmjr. v. v. Jana Romana IRVINGA. A 24. dubna 2007 tomu bude 10 let od doby, kdy se do nebeských výšin, do míst, která byla jeho láskou, navždy odebral.

 

Moje poznámky ze světové války

Email Tisk PDF

Václav Sedláček narukoval do rakouské armády v Plzni dne 26. 10. 1914, kdy už několik měsíců probíhala 1. světová válka. Po nutném výcviku se dostal do bojů mezi rakousko-uherskou a ruskou armádou na frontě v Haliči.

 

Vzpomínka na tatu - genmjr. Alois Šiška

Email Tisk PDF

Když se napoprvé zmíním, že můj tata byl invalida od války, tak tím navodím atmosféru „No, to jsi si moc asi neužila”. Je pravdou, že ta stinná stránka byla spíše kniha stinných stránek, která se otvírala podle toho, jak tatův zdravotní stav kolísal.

 

Ve společnosti generála nebe

Email Tisk PDF

K našemu prvnímu setkání s panem generálem Františkem Peřinou a jeho manželkou Aničkou došlo v březnu 2002 v jednom kadeřnictví v Praze-Řepích.

 

Můj život s tátou - pilotem

Email Tisk PDF

Bylo to jedno velké dobrodružství. Lásku k létání a letectví vůbec jsem snad získala dědičnou cestou, neboť nikdy mne táta k ničemu, co se tohoto tématu byť jen okrajově dotýkalo, nenutil, naopak já sama jsem se již od nejútlejšího dětství batolila kolem letadýlek, letců a vším, co s tím souviselo a často místo her s panenkami na celý byt páchlo lepidlo, určené pro letecké modely. 

 
Strana 9 z 9

PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!