Nacházíte se zde: Úvod - Komentáře
28.09.2021
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

Komentáře

Editorial 2/2011

Email Tisk PDF

Ingrid Pava vzbudí v luxusním domě na pražském Starém Městě zpěv ptáků vycházející z obří obrazovky, která sem přenáší zvuky tichomořského ostrova, který její rodina vlastní již čtyři generace. Ona je již pátou v generační posloupnosti pražských obchodních magnátů, kteří se vypracovali vlastní pílí a poctivým charakterem až na onen pomyslný Olymp všech obchodníků.

 

Editorial 6/2010

Email Tisk PDF

Vážení čtenáři, příznivci a autoři Historického kaleidoskopu,

prožíváme s naším časopisem i dalšími neziskovými projekty již po páté adventní a vánoční čas a člověk racionální by řekl, že je doba bilancování.

 

Editorial 2/2010

Email Tisk PDF

Vážení čtenáři,

nastává jaro a kdokoli se chystá na toulky naší krásnou zemí, nebude určitě vědět, kam dřív skočit. ......

 

Editorial 1/2010

Email Tisk PDF

Milí čtenáři,
být vlastencem se u nás moc nenosí. Ačkoli všichni víme, že jen Francouzi mohou vyrábět pravé šampaňské, Španělé si nedají vzít svou koridu a Italové chrání pizzu a mortadelu, my jsme ztratili svůj rum a kdo ví, jestli nepřijdeme o další majetek.....

 

Editorial 4/2009

Email Tisk PDF

Milí čtenáři,
chtěla jsem tentokrát psát o lžích. Takových, které nás provázejí celý život, a ve kterých říkáme například: „Už jdu,“ ale přitom si teprve obouváme boty, a zdá se nám to být lež docela nevinná....

 

Ruský zlatý poklad a čs. legionáři

Email Tisk PDF

V posledních letech se v médiích čas od času objevují zprávy k otázce ruského zlatého pokladu, které jsou buď přímým obviněním nebo naznačují, že snad jeho část v letech 1918-1920 měli ukradnout čs. legionáři.

 

Vzpomínka na průliv La Manche

Email Tisk PDF

Calais pozvolna mizelo za zádí. Je to již čtyřicet let, co se za jasného letního dne opřelo jedenáct  tisíc koní Invicty do vod Lamanšského průlivu, dělícího kontinentální Evropu od Britských ostrovů. Jako Čechoslováci jsme měli ono pondělí před sebou ještě necelé dva dny, abychom se mohli svobodně a bez nostalgie nadechnout na dalších jednadvacet let.

 
Strana 6 z 6

PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!