Nacházíte se zde: Úvod - Knihovnička - Městská část Praha 3 v proměnách času
28.01.2022
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

Městská část Praha 3 v proměnách času

Email Tisk PDF

Kniha 3D P3Pořiďte svým blízkým výjimečný reprezentativní dárek.
Historie městské části Praha 3 od Keltů až po současnost. To je obsah reprezentativní rozsáhlé publikace, kterou za přispění mnoha pamětníků, dokumentaristů a starousedlíků zpracovali bratři Miroslav a Jaroslav Čvančarovi. Sami Žižkováci, s obsáhlým vlastním archivem, autorsky připravili výpravnou knihu, která obsahuje více než 1000 dobových i současných fotografií a dokumentů.

Děj v knize je řazen chronologicky od nejstarších dochovaných nálezů na území dnešní městské části Praha 3, přes zakládání vinic, vznik zemědělských usedlostí, založení vesnic, vznik obcí a postupně měst Vinohrady a Žižkov.
Jejich rozdělení a následné sloučení a začlenění do Velké Prahy po I. světové válce je zmapováno v knize stejně, jako další územní změny, několik období stavebního rozvoje, přes socialistickou realitu až do dneška.
Kniha neobsahuje jen popisy vývoje území, ale také portréty osobností z oblasti politiky, stavitelství, kultury, sportu a mnoha dalších oblastí veřejného života, které na území Prahy 3 působily, pracovaly, žily či žijí dodnes.
Kniha je dokladem překotného rozvoje této pražské části, pracovitosti a určité výjimečnosti jejích bývalých i současných obyvatel, kteří jsou hrdi na místo, které je jim domovem.

Kniha má pevnou vazbu a přebal.

Autoři: Miroslav Čvančara, Jaroslav Čvančara
Vydal: Úřad městské části Praha 3
Produkce a redakce: Centrum české historie

Počet stran: 364
Formát: 225 x 310 mm
ISBN 978-80-907308-2-3

K zakoupení v e-shopu Česká trikolora.cz

 

PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!