Nacházíte se zde: Úvod - Knihovnička
18.09.2021
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

knihovnička

Jindra Svitáková: Jitka Zelenohorská – Ujel mi vlak

Email Tisk PDF

Životní příběh populární herečky 60. let Jitky Zelenohorské, jejíž nezapomenutelné role ve filmech Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti a další patří ke zlatému fondu české kinematografie.

 

Vlastimil Podracký: Návrat k domovu – řešení pro Evropu

Email Tisk PDF

Velmi zajímavá kniha s podtitulem Návrat k rodině, k občanské společnosti, k obci, k národu a ke státu. Autor rozbírá téma, zda je v současné společnosti důležité mít domov a proč. Je důležitější jednotlivec nebo společnost? Autor touto knihou odpovídá, proč je nejdůležitější lidský rod a jeho fyzické i kulturní zachování. 

 

Křest knihy Na perutích RAF

Email Tisk PDF

V zasedacím sále městského úřadu v Jablunkově, nejvýchodnějším městem České republiky, se 1. září uskutečnil slavnostní křest knihy bystřického kronikáře Petra Majera Na perutích RAF pojednávající o životě československého vojenského pilota plk. in memoriam Antonína Velebnovského, který zahynul v Bitvě o Británii v roce 1941.

 

 

Šest statečných

Email Tisk PDF

Eva Pokorná: Šest statečných - Osudy třebíčských letců v RAF

 

Právě vychází první kniha z nové edice Deník legionáře

Email Tisk PDF

 Svatopluk Valníček: Vzpomínky na Velkou válku

vzpominky-velka-valkaPříběh z první světové války zaznamenal syn českého legionáře tak, jak jej jeho otec Václav Valníček a někteří jeho spolubojovníci z legií vyprávěli. Kniha se soustřeďuje na příběh studenta, jenž nemohl odmaturovat a byl povolán do c. k. armády, posléze se dostal do italského zajetí, kde vstoupil do čs. legií. Zajímavé jsou vzpomínky na významné představitele čs. legií, Štefánika, Čapka – prvního iniciátora čs. legií v Itálii, Břetislava Bartoše – významného malíře legionářských plakátů a autora praporů, a mnohé další. S Václavem Valníčkem projdeme celou italskou anabázi od bojů na rakouské straně, přes zajetí, boje legionářů u Lago di Garda, až po návrat domů na Štědrý den, kdy však místo odchodu z nádraží dostali vojáci okamžitý rozkaz k přesunu na Slovensko. Tam boje pokračovaly a domov byl v nedohlednu. Krátce nahlédneme do života po válce, kdy si mladí muži museli budovat nový život, přerušený válkou. Sugestivní vyprávění je doprovázeno bohatou fotodokumentací, včetně dobových ilustrací, karikatur, kreseb i fotografií současného stavu z míst bojů na italské frontě.

Kniha bude představena  a poprvé v prodeji na našem stánku č. 118 na podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě ve dnech 17. - 18. října 2014.

Již nyní si ji můžete také objednat na e-shopu: www.eshop.anlet.cz

Expedice objednávek bude zahájena 20. října 2014.

 

Bašta mezi žabožrouty

Email Tisk PDF

Tak tuhle knihu by měl mít každý, kdo je milovníkem Francie a dobrého jídla. S podtitulem Pařížské postřehy Jiřího Slavíčka alias Adolfa Bašty, novináře francouzského rozhlasu a Rádia Svobodná Evropa, sepsala publicistka Petra Svoboda a vydalo Nakladatelství Lidové noviny. A jestli si právě teď říkáte, co to má dělat s naší historií, tak si přečtěte pár slov z úvodu.

 

 
Strana 3 z 3

PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!