Nacházíte se zde: Úvod - Knihovnička
25.05.2022
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

knihovnička

Městská část Praha 3 v proměnách času

Email Tisk PDF

Kniha 3D P3Pořiďte svým blízkým výjimečný reprezentativní dárek.
Historie městské části Praha 3 od Keltů až po současnost. To je obsah reprezentativní rozsáhlé publikace, kterou za přispění mnoha pamětníků, dokumentaristů a starousedlíků zpracovali bratři Miroslav a Jaroslav Čvančarovi. Sami Žižkováci, s obsáhlým vlastním archivem, autorsky připravili výpravnou knihu, která obsahuje více než 1000 dobových i současných fotografií a dokumentů.

 

Přes překážky, osudu navzdory

Email Tisk PDF

Motivační kniha autorů Vítka Formánka a Evy Csölleové má tři části. V té první je 32 rozhovorů s tělesně postiženými lidmi z celého světa.

 

Hvězdné návraty

Email Tisk PDF

hvezdne navraty

Hvězdné návraty autorů a filmových fandů Vítka Formánka a Evy Csölleové vydalo nakladatelství Petrklíč.

 

Vyhnání Čechů z pohraničí v roce 1938

Email Tisk PDF

vyhnani cechu 1938……. Dne 27. září nám skupina německých ordnerů začala střílet do oken, maminka, sestra a já jsme ležely na zemi, bylo to strašné! Na štěstí nějaký soused – Němec – ordnery zahnal. Potom se připlížil do našeho domu přednosta stanice pan Fiala a řekl mamince, že za chvíli pojede poslední vlak a náš otec již nemůže přijet.

 

Stina Katchadourian – Dcera laponského krále

Email Tisk PDF

obalka knihyV knize s podtitulem „Rodinné putování finskými válkami“ autorka – historička a novinářka sděluje své dětské válečné osudy a přibližuje mnohým z nás neznámý průběh druhé světové války ve Finsku. Co znamenala pro Finsko, Finy, finské vojsko a vládu, jak poznamenala civilní obyvatelstvo, okolní země? A jaké paralely může mít s tehdy vzdáleným Československem?

 

Lenka Pecharová: Po stopách stoleté dámy

Email Tisk PDF

po stopach stolete damyKnihu ke stému výročí vzniku Československa vydalo nakladatelství Portál. Kniha prochází jednotlivými roky české republiky a v každém z nich upozorňuje na zajímavosti, které se tehdy staly. Zvídavé děti se tak dozvědí nejen o základních historických událostech, ale i o českých a slovenských vědcích, vynálezech a dalších jedinečnostech, které v naší vlasti vznikly.

 

Kniha S odvahou v srdcích – II. díl

Email Tisk PDF

Obal vyber webDruhý díl knihy S odvahou v srdcích – Tragické konce legend českého vojenství a politiky známého badatele a publicisty Zbyňka Miloše Dudy je připraven k vydání. Publikace obsahuje životní příběhy a profesionální dráhy nejvýznamnějších představitelů českého vojenství v období první poloviny 20. století. Tento díl obsahuje také na 200 unikátních a většinou dosud nezveřejněných originálních fotografií a dokumentů z autorova archívu. Získat ji můžete za velmi výhodných podmínek a s bonusy, pokud přispějete na její vydání prostřednictvím portálu HITHIT.

 

Pravomil Raichl: Lépe žít den jako lev, než sto let jako zbabělec

Email Tisk PDF

pravomilTouto Raichlovou parafrází výroku spisovatele L. N. Tolstého uvádí autor Jaroslav Čvančara jednu z kapitol své nové knihy: Pravomil Raichl – Život na hranici smrti. Pečlivě zpracovaná kniha našeho předního badatele a autora literatury faktu líčí pohnuté osudy plk. Pravomila Raichla, válečného veterána, politického vězně a exulanta, nositele Řádu bílého lva, výjimečného jedince a účastníka II. a III. odboje.

 

ZASNOUBENA SE SMRTÍ

Email Tisk PDF

zasnoubena smrtZapomenutý příběh Inky Bernáškové, první české odbojářky popravené nacisty, zpracovala do románové podoby publicistka a překladatelka Jana Vrzalová. Vydalo nakladatelství JOTA v říjnu 2017.

 

Karel Richter: Přes krvavé řeky

Email Tisk PDF

krvave rekyČeskoslovenský východní odboj bez cenzury a legend – aktualizované a rozšířené vydání knihy Karla Richtera z nakladatelství Jota. Vychází také jako e-kniha.

 
Strana 1 z 3

PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!