Nacházíte se zde: Úvod - Rozhovory
28.09.2021
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

interview

Žiju pro děti, a to mám po tátovi

Email Tisk PDF

vagner foto 1Narodil se ráno poté, co v pražských Dejvicích skončil život jednoho ze Tří králů,  štkpt. Morávka. Jako dítě nosil každé jaro s tátou k zarostlému pomníčku květiny. Bez pražských Hradčan si nedokáže představit svůj život. Možná právě to rozhodlo kdysi o jeho životní cestě. Producent, hudebník, podnikatel Karel Vágner.

 

Můj otec stavěl hraniční pevnosti

Email Tisk PDF

Jednoho dne mi kamarádka Peggy Kýrová řekla,že její teta paní Marta, žijící v Kanadě, je dcerou ing. V. Střebského, stavitele hraničního opevnění na Králicku. Při její návštěvě České republiky jsem měl příležitost natočit tento rozhovor.

 

Drama v temnotách

Email Tisk PDF

Mrazivý zimní čas kolem nového roku až do časného jara je obdobím, ve kterém byly za druhé světové války na území Protektorátu Čechy a Morava tajně vysazovány parašutistické skupiny, vyslané zpravodajským odborem ministerstva národní obrany československé exilové vlády v Londýně.

 

Student 4184

Email Tisk PDF

Po hromadném zatýkání 17. listopadu 1939 bylo v koncentračním táboře Sachsenhausen uvězněno přes 1200 českých studentů. Šlo o všechny vysokoškoláky, muže starší dvaceti let, kteří studovali v Praze, a některé další, studující v Brně a Příbrami.

 
Strana 3 z 3

PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!