Nacházíte se zde: Úvod
28.01.2022
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

gastronomieSvátky jara

Email Tisk PDF

05 kulin kaleidVelikonoce jsou svým původem svátky jara. Před cca 3500 lety dali svátku jara zcela nový význam Židé svým svátkem Paschy: oslavou vyvedení a osvobození židovského národa z egyptského otroctví. Před dvěma tisíci lety pak Velikonoce dostaly současný význam Kristovou smrtí a jeho zmrtvýchvstáním. K tomu podle křesťanské víry došlo třetího dne po jeho ukřižování, které se událo kolem roku 30 či 33. V naší křesťanské tradici Velikonoce připadají na neděli po prvním jarním úplňku, tedy na měsíce březen či duben. Slovanský název svátku, Velikonoce, se vztahuje na velkou noc, během níž nastalo vzkříšení Ježíše Krista.

 

 

Četnická bašta

Email Tisk PDF

Nejoblíbenější seriál naší rodiny Četnické humoresky často poznamenává také naši kuchyni. Naštěstí četníci z pátračky opravdu a s chutí jí a vždy se propracují až k prázdným talířům. V Četnických humoreskách se od jídla neodchází, což se o většině filmů a seriálů nedá říci.

 

Válečné recepty z Velké Británie

Email Tisk PDF

Přímý vstup Velké Británie do II. světové války znamenal – tak jako v jiných zemích – i velmi nepříjemné důsledky v oblasti všedního života občanů, jejich návyků, nakupování, zásobování, stravování.

 

 

Speciality z rukou umělců

Email Tisk PDF

  Umělců kuchařů i umělců sklářů. Restaurace Ajeto v Novém Boru totiž nabízí obojí, a od každého pěkně velkou porci.

 

 

Historické zdi a moderní kuchyně WALDŠTEJNSKÉ HOSPODY

Email Tisk PDF

Valdštejnovo jméno nese mnoho objektů a míst nejen v naší metropoli. Není proto divu, že má slavný vojevůdce v Praze i svou hospodu. Než vás do ní pozvu, zalistujeme společně malinko historií…

 
Strana 1 z 2

PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!