Nacházíte se zde: Úvod - Aktuálně - Slovensko na prahu nezávislosti
15.08.2020
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

Slovensko na prahu nezávislosti

Email Tisk PDF

Navštivte výstavu fotografií z roku 1992 Slovensko na prahu nezávislosti, která je umístěna v pražské galerii Zahradník (V Jámě 8, Praha 1, vstup ze dvora) od 25. ledna do 26. února 2017.

 

Na výstavě budou představeny fotografie členů renomované hamburské agentury Bilderberg, jejímž zakladatelem je Slovák Andrej Reiser a jediným členem, nežijícím v Německu, další Slovák Karol Kállay. Agenturu tvoří špičkoví fotografové a již v době jejího vzniku bylo zřejmé, že svým osobitým pojetím a přístupem k fotografii není Bilderberg běžnou fotografickou agenturou. Její členové pracují pro nejprestižnější světové magazíny a mnozí již získali ceny v soutěži World Press Photo.
Každý z členů Bilderbergu je výraznou individualitou s vlastním, specifickým rukopisem a fotografickým viděním. Spojuje je především klasická tradice fotoreportáže na nejvyšší úrovni.
O to vzácnější bylo, když na pozvání tehdejšího Ministerstva mezinárodních vztahů přijelo v roce 1992 na Slovensko dvacet fotografů této agentury, aby nafotili Slovensko, jaké bylo v době vzniku samostatné republiky, v době rozdělení Československa. Fotografové potvrdili, že se v tomto počtu ještě nikdy nesešli na jednom místě, na jedné akci. Všichni bez výjimky pracovali na Slovensku bez nároku na honorář.
Výstava je výsledkem jejich zajímavé práce a pohledu na Slovensko před 25 lety. Kurátorem výstavy je zakladatel výše uvedené agentury - známý slovenský fotograf žijící v Praze Andrej Reiser.

 -r-

 

PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!