Nacházíte se zde: Úvod - Aktuálně - Letošní Svět knihy Praha se zaměří na komiks a převratné 20. století
28.01.2022
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

Letošní Svět knihy Praha se zaměří na komiks a převratné 20. století

Email Tisk PDF

Nadcházející ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se uskuteční od 10. do 13. května 2018 na výstavišti v Holešovicích. Jeho dvěma hlavními tématy budou Komiks s přehlídkou domácích i zahraničních tvůrců a Převratné 20. století, které nabídne reflexi tohoto období v podobě diskuzí a prezentací domácích i zahraničních autorů a myslitelů. Zemí, jejíž literatura se představí na festivalu v roce 2018 zevrubněji, je Izrael.

Festival připravuje komiksovou zónu s prodejní přehlídkou desítek domácích i zahraničních tvůrců, na programu je také řada diskuzí, během kterých autoři a myslitelé nejen z České republiky přiblíží Převratné 20. století, druhé hlavní téma akce.

Literární festival, jenž sestává z prezentací nakladatelů, autogramiád a čtení, představuje každoročně ve větším rozsahu také literaturu jedné vybrané země. Čestným hostem nadcházejícího ročníku je Izrael.  Kromě řady autorů, jmenujme například Davida Grossmana, aktuálního laureáta Man Bookerovy ceny za rok 2017, Avrahama B. Jehošuu či Drora Mišaniho.

Festivalová část se rozšíří, tak jako v minulém roce, opět do prostor Lapidária a zůstane i stan menších specializovaných nakladatelství. Nově bude před Průmyslovým palácem pavilon Rosteme s knihou, ve kterém budou probíhat pořady především pro školy, mládež a rodiče s dětmi.

Odborné pořady, jež mohou navštívit i zájemci z řad široké veřejnosti, jsou připravovány ve spolupráci s Českým literárním centrem. To nachystalo čtyřdenní program v rámci Profesního fóra a jistě bude zajímavé vyslechnout si novinky k prezentacím české literatury v zahraničí či besedy s překladateli.

V rámci výstavní a prodejní části akce Svět knihy Praha představí téměř kompletní českou knižní nabídku a zároveň bude možnost zhlédnout v desítkách zahraničních stánků i publikační činnost za našimi hranicemi.

Stánek Centra české historie najdete v pravém křídle Průmyslového paláce, hned vlevo u vchodu z foyer.

Více informací: www.svetknihy.cz

Facebook: www.fb.com/svetknihypraha

 

PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!