Nacházíte se zde: Úvod - Aktuálně
17.09.2021
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

Aktuálně

Nepřátelé Říše i letecká esa

Email Tisk PDF

To jsou nové knihy Anletu z oblasti české novodobé historie, které právě vycházejí a jistě obohatí knihovničku čtenářů literatury faktu.

 

Atentát na Heydricha tématem výstavy Někomu život, někomu smrt

Email Tisk PDF

Putovní výstava Někomu život, někomu smrt představuje příčiny, průběh a důsledky atentátu na Reinharda Heydricha, který provedli českoslovenští parašutisté – příslušníci čs. zahraniční armády, ve spolupráci s českými vlastenci 27. května 1942. Po České republice putuje od prosince 2011, byla vystavena již na více než 25 místech a zhlédly ji desetitisíce občanů. V květnových a červnových dnech bude k vidění v budově krajského úřadu v Jihlavě, v budově krajského úřadu v Ústí nad Labem, od 4. června v Praze 8 v Libeňském zámečku, ale také na sobotní akci 16. června v Senici, ale také v Novém Bydžově a v Praze 2. V letních měsících budou následovat další místa....

 

 

Návrat do rodné země

Email Tisk PDF

V Praze na Vítkově byly 8. května 2010 uloženy ostatky neznámého vojína.

 

Památník v Arisaigu - splatili jsme dluh

Email Tisk PDF

11. listopadu 2009 se západní Skotská vysočina probouzela do mrazivého rána, tráva na mořském břehu se třpytila jinovatkou a na vrcholcích vzdálených kopců byl vidět první letošní sníh. K úlevě nás všech se nekonalo meteorology slibované větrné a bouřlivé počasí, tak typické pro atlantické pobřeží severního Skotska v tuto roční dobu, když se ranní Arisaig  připravoval na slavnostní odhalení památníku českým a slovenským vojákům.

 

 
Strana 4 z 4

PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!