Nacházíte se zde: Úvod
28.09.2021
  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Historicky Kaleidoskop

Historický kaleidoskop č. 6/2010

Email Tisk PDF

obalka-150

Historický kaleidoskop

 6/2010 

Z obsahu čísla:

 
01-ceska-superwoman

Kronika osobností: Česká superwoman

Česká superwoman Eva Střížovská je jednou ze čtyř osobností, která získala Cenu Český patriot 2010. Eva Střížovská z pohledu jejích kolegů a dopisovatelů Českého dialogu.

02-vecer-patriot

Patriot: Večer pro Českého patriota

Reportáž z udělování Ceny Český patriot 2010, které se uskutečnilo 12. listopadu 2010 v pražském hotelu DUO.

03-mak

Kronika událostí: Za symbolem vlčího máku

Jak se slaví Den veteránů, tradice Poppy Day a především Remembrance Sunday. Jak ji prožívali naši váleční veteráni před lety i nyní.

04-cetnici

Četnictvo: Ve jménu zákona

Slov "Ve jménu zákona" v jazyce v místě obvyklém užíval četník, kdykoliv po službě proti někomu zakročoval. Každý byl povinen takovéto četníkovy výzvy uposlechnout. Příběhy dnes již zapomenutých zločinů, přečinů i přestupků příslušníky čs. četnického sboru při výkonu takzvané pátrací služby.

05-totalita

Stíny totality: Tmavomodrý svět či bezedná propast?

Nová rubrika seznamuje s osudy Karla Vojtíška, a to ne v boji, ale zvláště s jeho osudy po únoru 1948, kdy jeho hrdinstvím za 2. světové války a jeho láskou k vlasti trpěla celá rodina. Dodnes se nikdo ani neomluvil - také kdo? "Sametový stát"?

07-toulky-ukrajina

Toulky světem: Expedice po Ukrajině

V roce 2009 si vyjeli tři nadšenci po stopách našich legionářů na Ukrajině. A nejen našich legionářů. Objevili zpustlý hrob Antonína Sochora, setkali se s pamětníky a prožili zajímavé chvíle při hledání pomníků a památníků na místa bojů čs. legií.

09-kulin-kal-kapr

Kulinářský kaleidoskop: České vánoce v české kuchyni

Také vánoční tradice se vyvíjejí a bezpochyby patří k historii každé země. Podívejme se, kudy připlaval kapr a co jídávali naši předci. Jeden zaručeně pravý recept na bramborový salát z Moravské Ostravy roku 1939!

10-ceske-povesti

Ze světa filmu

Film, ale i poslechová CD pro vás mapujeme a připravujeme zajímavé náměty společně s firmou CODI Art Production Agency. Na své si přijdou nejen milovníci válečných filmů, ale máme také tipy na zábavu a poslech pro zimní večery.

Čekají vás stálé rubriky: Patriot, Fórum, Válečný deník, Portréty hrdinů, Koutek sběratelů, Ze světa filmu, Kulinářský kaleidoskop, Paměti, Příběhy.

Chcete prodávat Historický kaleidoskop? Kontaktujte nás e-mailem: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Chcete pravidelně dostávat Historický kaleidoskop do schránky? Staňte se členem ANLET nebo si jej předplaťte. Získáte v každém čísle navíc DVD!

Roční předplatné stojí pouze 350 Kč.

 

 

 

PODPOŘTE NÁS

Podpořte, prosím,
Historický kaleidoskop on-line.
DĚKUJEME!